Akrilik Boya Resim Tekniğinin Özelikleri Nelerdir?

Akrilik Boya Resim Tekniğinin Özelikleri Nelerdir?

Akrilik boya nedir? Akrilik boya resim tekniğinin özelikleri nelerdir?

Akrilik boyalar çok yönlüdür. Hem büyük ölçekli işlerde hem de küçük ölçekli işlerde kullanılabilir. Akrilik boyalar hem stüdyo hem de dış mekan da kullanıma uygundur. Akrilik boyalar kağıt, tuval, ahşap, cam, duvar, metal ve benzeri her türlü yüzeyde kullanılabilir. Akrilik boyalar, krem kıvamında ve sıvı olmak üzere 2 ayrı şekilde kullanılır.

Akrilik boya, yağlı boya kıvamında, sulu boya parlaklığında su bazlı bir boya türüdür. Akrilik boyalar yapısındaki esnek pigmentler sayesinde dış etkenlere yağlı boyadan daha dayanıklıdır.

Krem kıvamında olan akrilik boyalar:

Winsor Newton Galeria Akrilik Boya 120ml ve 500 ml
Talens Amsterdam Akrilik Boya 120ml ve 500ml
Talens Art Creation Akrilik Boya 750ml
Daler Rowney System 3 Akrilik Boya 75ml 150ml 250ml ve 500ml
Daler Rowney Graduate Akrilik Boya 120ml ve 1 litre
Pebeo Studio Akrilik Boya 100ml, 500ml
Lukas Terzia Akrilik Boya 125ml ve 500ml
Liquitex Basic Akrilik Boya 118ml ve 400ml
Louvre Akrilik Boya 80ml, 200ml ve 750ml
Schmincke Primacryl 250ml
Talens Amsterdam Expert 400ml

Yukarıda verilen tüm akrilik boya markalarını www.ankasanat.com sitemizden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Sıvı akrilik boyaların cam şişelerde kullanıma sunulmuştur. Ayrıca son dönemlerde sprey akrilikler ve akrilik esaslı kalemlerde üretilmiştir. Akrilik boyalar tuval üzerinde çatlama yapmadığı için ressamlar tarafından tercih edilmektedir. Akrilik boyalar kokusuz ve çabuk kuruyan bir yapıya sahiptir. Renk alternatifleri ve tonlamalar elde etmek için beyaz renk tercih edilebilir veya suyla da inceltilebilir. Kullanım alanı resim sanatıyla sınırlı olmayan akrilik boyalar, dekorasyon ve çeşitli boyamalarda da kullanılabilir. Akrilik boya hızla kuruyan bir boyadır. Akrilik boya kuru iken su ile temizlenebilir.

Profesyonel Akrilik Boya

Akrilik su bazlı, solmayan renklere sahip, örtücü, iklim koşullarına ve dış etkenlere dayanıklı bir boyadır. Akrilik boyalar yağlı boyaların tersine çabuk kurur. Kuruduğunda renkleri 1 ton koyulaşır. Akrilik boyalar parlaktır. Akrilik boyalar şeffaf polimer reçineden yapılmıştır. Akrilik boyalar ışığı bütün yoğunluğu ile alır ve geri yansıtır. Akrilik boyalar ışığa maruz kalarak solmaya karşı dirençlidir. Tuval, kağıt, karton üzerinde, dış mekan uygulamalarında ve ahşap boyamada kullanılabilir. Kurumadan önce su ile temizlenebilir. Akrilik boyaya değişik özellikler kazandırmak için akrilik yardımcı malzemelerinden yararlanabilirsiniz. Akrilik boyalar kullanılırken, ihtiyaç kadar sıkılmalı aksi hâlde çabuk kurumasından dolayı kullanılmayan kısım ziyan olur. Mümkünse kalan akrilik boyalar, nemli bir kapalı bir kap içerisinde muhafaza edilmelidir.

Artist Akrilik Boya

Artist akrilik boyalar dünyadaki en yüksek kalite pigmentler ve özel üretilmiş bağlayıcılar kullanılarak üretilmiştir. Artist akrilik boyaların düşük haslığı 30 yıldır. Artist akrilik boyalar üretilirken dört kez silindirden geçirilir. Kâğıt, tuval, karton, ahşap, kumaş, çimento, alçı ve bazı plastikler ve metaller dâhil tüm yüzeylerde kullanılır. Tüplerin üzerinde ışık haslığını belirten yıldız işaretleri vardır. Artist akrilik boyalar başlangıçta fiyat bakımından yüksek gibi görünse de hem yapılan işin kalitesi, hem de renklerin çok az miktarının fazlaca yüzeyi boyaması dolayısıyla daha iktisatlıdır. Artist akrilik boyalar inceltilerek sulu boya olarak ta kullanılabilir. Ayrıca tezhip ve minyatür sanatçılar için kaliteli ve vazgeçilmez boyalardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.